Czwarte Życie – Ludwik Loren

Tytuł: Czwarte Życie

Autor: Ludwik Loren

Wydawnictwo: WasPos

Rok Wydania: 2018

Ilość Stron: 547

Ocena: 9/10

 

Opis:

 

„Czwarte Życie”, debiutancka powieść Ludwika Lorena, to rozgrywająca się na przełomie XIX i XX wieku historia o wielkich nadziejach, wielkich ideach, wielkich pieniądzach… i rzuconych pomiędzy to wszystko całkiem małych ludziach. […]

 

Recenzja:

 

Wydawnictwo WasPos kolejny raz zmotywowało mnie by sięgnąć po książkę o tematyce, której raczej unikam. I kolejny raz sobie wymawiam, ze to błąd, bo przecież tyle mnie omija przez moją własną głupotę!

 

Okładka przyciąga od pierwszego wejrzenia! Tańcząca para od reki przyniosła mi na myśl film „Ojciec Chrzestny”, tak naprawdę nie wiedzieć czemu 🙂 Zaskakujące dla mnie jest to, że nie spotkałam się wcześniej z problemem bezdomności w literaturze. Oczywiście, któż z nas nie zna lumpików, którzy wolą żebrać o kilka złotych pod sklepem niżeli złapać się nawet dorywczej pracy, a mimo to nie mierzmy wszystkich jedną miarą, bo zwyczajnie w świecie komuś mogła powinąć się noga i oto wkraczamy w zupełnie inny świat.

 

Zupełny przypadek sprawia, że mężczyzna zostaje „przekształcony” na nowo, by wpaść zawirowania obłudnego świata. Poznajemy historię bohatera trochę na zasadzie „wtedy – dziś” co jest świetnym zabiegiem, bo naprawdę trudno się oderwać. Pozostali bohaterowie również są świetni, w żaden sposób nie wykreowani na siłę, a lekkie pióro autora zapewni nam świetnie spędzony czas! Mieszanka uczuć – wzruszeń i upadków jaką serwuje nam pan Ludwik naprawdę nie da nam spokojnie zapomnień o tej pozycji.

 

Jak na moje oko, kochani, nie ma na co czekać – brać i czytać! 🙂

 


Śliczne podziękowania dla wydawnictwa WasPos ♥

 

 

Podziel się wpisem ze światem!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
magia_ksiazek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magia_ksiazek
Gość
magia_ksiazek

Napisałaś na początku, że unikasz książek o takiej tematyce. Ja również, więc chyba będę musiała sięgnąć po „Czwarte życie” ;D.